-->
Başvuru Bilgilerinizi Giriniz :
 • ** İkinci İsminiz varsa Adınız Bölümüne bir boşluk bırakarak ikinci isminizide yazınız! Örnek MEHMET CAN gibi.

 • DÜZGÜN ŞEKİLDE ALINMIŞ ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİ KULLANINIZ YAPILAN KONTROLDE HATA VEREBİLMEKTEDİR. EPOSTA ADRESİNİZDE "- _ * ? \ / KARAKTERLER OLMAMASINA ÖZEN GÖSTERİNİZ!
 • Alanınızı Seçiniz: Lise Mezuniyet Alanınız listede yoksa, Alan öğrencisi değilim seçeneğini seçiniz!
 • *** 2019 YKS Klavuzuna göre ****
  30.03.2012 tarihinden SONRA Liseye Kayıt yaptıran öğrencilere Alan Öğrencisi Ek puan Uygulaması YAPILMAYACAĞINDAN
  "Alan Öğrencisi DEĞİLİM Seçeneğini İşaretleyin".

  30.03.2012 tarihinden ÖNCE liseye kayıt yaptıran ya da mezun olan Sanat Alanı Adaylarına farklı bir ek puan uygulaması YAPILACAĞINDAN vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Bu tarihten Önce kayıt yaptıranlar Lise Alan Bilginizi İlgili Alandan Seçiniz.
  *** Yanlış beyan sonucunda doğacak hatadan aday sorumludur.
 • Yüklenilen Resim SON 6 AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ VESİKALIK RESİM OLMAK ZORUNDADIR. AKSİ TAKDİRDE BAŞVURUNUZ SINAV ESNASINDA GEÇERSİZ SAYILIR!

  ÖZ ÇEKİM (SELFIE) TOPLU ÇEKİLMİŞ RESİMLER V.B. BAŞVURU İÇİN KABUL EDİLMEYECEKTİR. ADAYIN BAŞVURUSU SINAV GİRİŞİNDE YAPILAN KONTROLDE GEÇERSİZ SAYILIR!
  TARATILAN RESİM JPG DOSYA FORMATINDA VE 1MB' DAN KÜÇÜK OLMAK ZORUNDADIR! • Başvuru işlemleri için uyarılar:
  1- Teknik sorun yaşamanız durumunda mümkün ise Mozilla Firefox tarayıcının en güncel sürümünü kullanarak başvurunuzu yapmayı tekrar deneyiniz.
  2- Mobil cihazlardan yapacağınız başvuru işlemlerinde sorun yaşarsanız lütfen bilgisayar ortamından başvurunuzu yapmayı deneyiniz.
  3- Sorun yaşamaya devam etmeniz durumunda teknik danışmanlık almak için lütfen gsf@ibu.edu.tr adresine e-posta yoluyla bilgi veriniz. İş yoğunluğumuza göre en kısa zamanda size geri dönüş sağlanacaktır.